Mürekkepbalığı Kaligrafi Atölyesi Düzenliyoruz!

kaligrafist_atolyeBildiğiniz gibi, Türkiye’nin ilk kaligrafi festivali Kaligrafist, 25 Mart’ta Küçükçekmece Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde başlıyor. Biz de Mürekkepbalığı olarak bu festivalin ayaklarından biriyiz.

Festivalin anlamına uygun olarak “Okurlarımız için bu festival kapsamında bir kaligrafi atölyesi düzenlesek ne güzel olur!” dedik ve kolları sıvadık.

Bu, tüm gün sürecek atölyeyi, kaligrafiye yeni başlamak isteyenlere uygun bir içerikte düzenledik. Lika, mürekkep ve ucu, yani kaligrafi malzemelerini nasıl kullanacağınızı öğrenecek ve günün sonunda kâğıda ilk çizgilerinizi atacaksınız.

Kaligrafi atölyesinin eğitmeni ise, 3. sayımızdan bu yana dergimizde “Kaligrafi Dersleri” veren Erhan Olcay olacak. Dergimizin editörü Melike Çakan da sorularınız ve talepleriniz için yanınızda bulunacak. Biz bu atölye süresince sizden yalnızca malzeme ücretini alacağız; bu malzemeler de günün sonunda sizin olacak.:) Elbette, Mürekkepbalığı Atölyesi katılım sertifikanızla birlikte.:)

İlk atölyemiz olacağı için çok heyecanlıyız. Kaligrafi meraklılarını mutlaka bekliyoruz.

Atölye 15 kişiyle sınırlı olacağı için lütfen bize yazmayı ihmal etmeyin.

Mürekkebimiz bol olsun.

MÜREKKEPBALIĞI KALİGRAFİ ATÖLYESİ

Detaylar

  1. Atölye, kaligrafiye yeni başlayanlara uygundur. İlk derste malzeme teknik bilgisini edineceksiniz, günün sonunda da kâğıda ilk çizgilerinizi atacaksınız.
  2. Atölye, Küçükçekmece Geleneksel Sanatlar Akademisi kaligrafi sınıfında, 29 Mart Çarşamba günü, 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 13.00-13.30 arasında mola verilecektir. Adres bilgisini ve haritayı şuradan bulabilirsiniz: http://www.gelenekselsanatlarakademisi.com/iletisim
  3. Atölye, 15 kişiyle sınırlıdır. Rezervasyon için lütfen bize yazın. murekkepbaligidergisi@gmail.com
  4. Katılım ücreti, 60 tl’dir. (Öğrenciler 40 tl.) Bu ücret karşılığında defter, uç, tutucu sap, lika, hokka ve mürekkepten oluşan kaligrafi malzemelerini edineceksiniz. Sizin için temin edeceğimiz ve atölye süresince kullanacağınız bu malzemeler, günün sonunda paketlenip size verilecek.
  5. O günden çektiğimiz kareler, yeni (7.) sayımızda yer alacak.
  6. Kahvesiz kalmayacağınızı temin ederiz.
Reklamlar
Mürekkepbalığı Kaligrafi Atölyesi Düzenliyoruz!